Jump to content

NEW VIDEO: Video Game Addiction Explained

Sign in to follow this  
LeszekBOY

[PL] BestOfYourself project, czyli mój wielokanałowy atak na uzaleznienie

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Widzę, że idea dziennika jest powszechnie stosowanym sposobem pracy nad samym sobą. Jak dla mnie wymiana doświadczeniami , problemami na forum z ludźmi o podobnych problemach nie rózni się pod pewnym wzgledami od realnych, fizycznie spotykających się grup samopomocowych. taka logoterapia, wygadanie się+ usłyszenie porady, sów wsparcia na pewno ma wielka moc. O ile oczywiście my osoba zainteresowana traktuje to serio i nie ściemnia.

Nie wiem na ile często bedę tu sie pojawiał, nie chce spamować.

Ja dokładnie 6 dni temu zaczałem prowadzic taki dziennik- w postaci bloga, połączonego z nim kanału na YouTuibie, coś tam próbuję skrobac na Twitterze.

Walkę z nałogiem zacząłem od biegania, a krótkie relacje na YouTubie z każdego treningu są dla mnie formą dziennika + dowodem, że nie ściemniam.

Poza tym o samym problemie walki z uzależnieniem chcę zacząć pisac na blogu, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak, ze tak to wyglada: bieganie i blogowanie to obecnie moje sposoby radzenia sobie z odstawieniem gier.

Dzisiejsze niedzielne wybieganie? rekordowa na ten rok trasa 18 km, półtorej godziny dzikiego tuptania, aż pot oczy zalał;)

Bez nazwy-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dzisiaj pracowity dzień.

Na początku, po kilku dniach szarpanej lektury, dokończyłem "Komputerowego ćpuna" i wysmarowałem kilka przemysleń. Z kilku zrobiło się tak naprawdę tekstu na 2-3 wpisy, więc część sobie wyciałem na zaś. Dzisiaj wstawiłem tylko recenzję, zapraszam do lektury: http://boyproject.pl/?p=116

Poza tym tradycyjny, 10 trening w ramach mojego biegowego challengu: https://www.youtube.com/watch?v=EG1ubQKmwP0

 

Poniżej pamiątka z biegania. trochę krócej bo mnie burza pogoniła;)

Screenshot_3.jpg

Edited by LeszekBOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten weekend nbył pracowity. Wizyta u Rodziców. Trochę im pomagała, w sobotę wieczorem wybiegałem ok.11 km, dzisiaj w niedzielę (16 lipca) wybiegałem ok. 20 km, ale 2 razy Endomodo sie wyłączyła\o (albo ja coś skopałem) i straciłem zapis 2-3 km. Wiem że pyknąłem te 20km, z palcem w nosie.

 

Nie chcę spamować, kopiować tego samego- dzienniki i linki do YT w angielskojezycznej wersji dziennika: Run for freedom, o czywiście pisany przez moją skromną osobę, so by LeszekBOY

Jutro wracam do przekowpywania odmętów Internetu w poszukiwaniu wartosciowych materiałów, badań na temat uzależnień od komputera, w tym od gier . pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny papierkowy dzień- ukończyłem dzisiaj w końcu artykuł dotyczący terminologii związanej z uzależnieniami. Spory, ok.1500 słów artykuł. Pracuję nadal nad opracowaniem przemówienia z TEDex n.t. uzaleznienia od poronografii.

A wieczorkiem, dla rozprostowania kości i dotlenienie się, trening z małym wyciskiem:

Screenshot_1.thumb.jpg.bd282d99c461c354c

 

Muszę jednak przyznać, że od wczoraj meczą mnie uporczywe myśli o pograniu sobie trochę. Zacząłem śledzić wielu graczy na Twitterze (może kiedyś dotrę do nich z moimi artykułami;) i strasznie mnie nakręca ten spam o grach wszelakich, artworki, reklamy nowych gier... Od razu przypomniało mi się kilka gier, nostalgia do tych godzin, przygód...Aj.

Wiem,że jak usiądę to wtopię na co najmniej tydzień, 30-40 godzin minimum zanim się znudzę= wyrwę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny pracowity dzień.

Ogarniam infografiki- przyda się tu obsługa jakiegoś edytora grafiki, bo darmowe opcje w programach online są ograniczone. trzeba zabulić za dostęp do bogatszej bazy obrazków

Pierwszy dzień picia buraczanego soczku- na wzmocnienie, bieganie, przeczyszczenie;)

I kolejny biegowy trening.

Ruchu jak na blogu nie było tak nie ma- w końcu jest gdzieś na szarym końcu list wyszukiwania. Ale trafiają pojedyncze osoby z Twittera i jakos człowieka na duchu podnosi, bo doceniają, pochwalą artykuły. Wychodzi na to, że nie są najgorsze. Nie będę się silił na fałszywą skromność- wiem, że są niezłe ;) poświęcam im wiele godzin rzetelnej pracy

trening_19_lipca.thumb.jpg.a2a327acd8c6b

Edited by LeszekBOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień drugi buraczanej rewolucji. Na razie efektów nie widać, pomijając cudowne właściwości odkwaszające organizm;)

W koncu ukonczyłem moja pierwszą infografikę- dużo zabawy ze znajdowanie, obróbką odpowiednich ikon. Z tych gotowców, zwłaszcza w wersji darmowej, dla ubogich ciężko coś ładnego zrobić. No ale wyszło, czasochłonne ale jest. Jutro mam zamiar wrzucić artykuł o soku z buraczków dla sportowców i nie tylko;)

Dzisiaj spokojne wybieganie, byle nabić kilometrów, jutro już musowo dam odpocząć organizmowi.

rening_20.thumb.png.5cc8805a4d28658e4584

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w końcu dostałem mój nowy, szczerze mówiąc pierwszy profesjonalny zegarek biegowy. Pomiar tetna i bardzo dokładny GPS- skończy się wkurzanie na utartę sygnału GPS w moim telefonie. W ramach inaugarycjanego, dziewiczego biegu pozedłem na całość. Dostałem wycisk totalny, przeliczyłem sie z moimi obecnymi mozliwosciami. ale dałem radę, dobiegłem, przeżyłem ;)

http://bit.ly/2vCALbU

 

Screenshot_4.thumb.jpg.d5886535f08d0184b

Edited by LeszekBOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czwartek i piątek dalej testowałem zegarek biegowy Zaniepokojony zbyt wysokim tętnem przy praktycznie najlżejszym wysiłku, lekkim truchcie.

Dlatego w poniedziałek udałem sie na profesjonalne badania wydolnościowe dla sportowców. Trochę kosztowało ale było warto. W końcu wiem co tam mam pod maską i ile mogę z siebie wycisnąć;) Jest dużo dobrych informacji ale to wysokie tętno podczas biegania niepokoi. Specjalista zalecił mi z miesiąc lub dłużej pobiegać w zakresie tlenowym (=u mnie tętno do 164 ud/min)- mam nadzieję nauczyć mój organizm żeby na truchcie czy rozbieganiu nie wrzucał od razu 3 czy 4 biegu.

A wczoraj 1.08.2017 udało mi się w końcu wydać mojego "e-booka" o uzależnieniach, którego opracowywałem z dobre dwa tygodnie. Zrobiłem go jako przysłowiowe ciasteczko, powitalnego gifta dla subskrybentów mojego bloga. Jestem z siebie zadowolony. Piszę o uzależnieniu od komputera w kontekście analizy danych z przemówienia TEDx Gary'ego Wilsona "Great porn experiment". Samo tłumaczenie zajęło mi trochę czasu i ok. 10 stron,ale jak zacząłem grzebać w źródłach, kolejne i kolejne wyniki badań czy dziwne psychologiczne nazwy, mechanizmy, wyszło stron 27 ;) Dumny i zadowolony z siebie

Pobierać i czytać póki ciepłe;) w sam raz do porannej kawy

mojebook_wizualka_Minor.thumb.png.b83f61

 

 

 

 

Edited by LeszekBOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokićkało mi się. Wstawiłem w Englishowym dziale...

Trochę czasu się nie odzywałem, więc chociaż króciutko: żyję nadal, nie gram (choć od czasu do czasu skręca mnie jak dopadną wspomnienia, nostalgia co do niektórych  gier), biegam (miałem tydzień przerwy  prze z lekką chorobę- oczywiście zawiało mnie na wieczornych treningach). Trochę za wolno idzie mi pisanie i publikowanie nowych materiałów na bloga- nadal słabo panuję nad natłokiem informacji, materiałów do przeczytania + bieżące sprawy. Dlatego w najbliższym czasie trochę więcej czasu muszę poświęcić planowaniu czasu, wyznaczaniu celów, itp., żeby zapanować nad czasem i być bardziej produktywnym.

W ostatecznym rozrachunku nie jest jednak źle- albo pracuję ,biegam albo dużo śpię. mogło być gorzej;)

 

Na razie urlop - krótki plażing w Kołobrzegu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...