Will you join me in building a well in Tanzania? Learn More (5 days left!)

[PL] Dziennik Piotra

28 posts in this topic

Posted

Dzięki za wpis @Stercus accidit podaj od razu tytuły a nie robisz "cliffhanger" :P

Wpadła mi teraz taka myśl do głowy, podczas wieczornego podsumowania dnia, że najważniejsze to mieć te uczucie, że chce się od życia czegoś więcej. Ja ciągle chce więcej i to chce pielęgnować: apetyt na życie. By osiągnąć coś więcej, by stać się kimś lepszym, by pozytywnie wpływać na otoczenie.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko sprecyzować te ogólniki,

1 person likes this

Posted (edited)

A zrobiłem to żeby, wiesz, pociągnąć rozmowę trochę dłużej xD

co do tytułów:
Fantastyka:
zbiory opowiadań A. Pilipiuka
Pan Lodowego Ogródu - 4 tomy - Jarosław Grzędowicz
Tolkien - cokolwiek

Żeby się pośmiać:
Paragraf-22

Światopoglądowa:
The Art Of War Sin tzu - książka o prowadzeniu wojny z VI wieku n.e. - dalej jest inspiracją dla wielu osób

Kultura:
Stary testament i książki, które analizują stary testament. - stary testament ma jedne z najciekawszych opowiadań, jeśli połączysz to z tekstem który prowadzi dogłębną analizę historyczną (geografia, kulturoznawstwo, działania militarne) 
After Virtue - Alasdair Macintyre - książka filozoficzna a moralności

Wracając do posta:
Genialna myśl. Tak na prawdę to ogólniki zaczynają sie od rzeczy takich jak: chec lepszego się odżywiania, uśmiechnięcie się do kogoś, "bezinteresowna pomoc. Tym czymś może stać się każda rzecz którą chcesz pielęgnować, każda z wartośći jaką wyznajesz. Dlatego ludzie są różni, chcemy czegoś lepszego, chcemy więcej, ale trzeba pamiętać że nie zawsze chcemy czegoś dobrego czy zdrowego dla nas i dla otoczenia. Nie wiem gdzie zmierzam z tym wszytskim, ale to wszystko co mi przyszlo d głowy :D

PS: Jeśli mi jakaś książka wpadnie do głowy to nie będę już cliffhangerował - obiecuję  :P

Edited by Stercus accidit
1 person likes this

Posted

Dzięki za liste! :)

Biblię i Suna Tzu mam już za sobą, natomiast paragraf 22 brzmi ciekawie.

1 person likes this

Posted

paragraf koniecznie po POLSKU!!!! angielska wersja ma się nijak do genialego tłumaczanie w języku polskim :D

Posted

Co do fantastyki to polecam jeszcze sagę

• Zwiadowcy i Drużyna Johna Flanagana,
  • Trylogię Czarnego Maga Trudi Canavan
    • Gildia Magów
    • Nowicjuszka
    • Wielki Mistrz
  • Miecz prawdy też jest spoko, aczkolwiek ja utknąłem na pierwszej części parę lat temu i nie miałem czasu wrócić. Kto wie, może jeszcze uda mi się zajrzeć do tej książki? :)

Co do Biblia to wszyscy wiemy, że Upadły Akolita Piotr ma jej znajomość na naprawdę wysokim poziomie :D  Do zobaczenia na dzisiejszej rozmowie!

Mad Pharmacist

2 people like this

Posted

Pajęczyna time! :D

Znalezione obrazy dla zapytania pajęczyna

Lepiej to odgarnij, bo jutro wyślę kolejną! :)

Posted

Bardzo mi się spodobały słowa Tuckera Hughesa, człowieka który w wieku 22 lat w ciągu roku został milionerem: "wszyscy ludzie którzy odnieśli porażkę mieli wymówki, z drugiej strony ludzie którzy odnieśli sukces mają historie o trudnościach które kreatywnie pokonali"

1 person likes this

Posted

Bardzo mi się spodobały słowa Tuckera Hughesa, człowieka który w wieku 22 lat w ciągu roku został milionerem: "wszyscy ludzie którzy odnieśli porażkę mieli wymówki, z drugiej strony ludzie którzy odnieśli sukces mają historie o trudnościach które kreatywnie pokonali"

Oho, to ma naprawdę dużo sensu, Zainspirowałeś mnie do pokonywania trudności. A jak ty pokonujesz swoje własne? :)

1 person likes this

Posted

Oho, to ma naprawdę dużo sensu, Zainspirowałeś mnie do pokonywania trudności. A jak ty pokonujesz swoje własne? :)

Codzienne programowanie. Pomimo, iż jestem bardzo zmęczony, przysiąde by jeszcze chwile pokodować.

Ten cytat uświadomił mi, że muszę walczyć z wymówkami. Życie obdarowało mnie tyloma możliwościami a mimo to, dziś cztery godziny spędziłem bezproduktywnie. Nie mogę sobie na to pozwolić jeśli chce by moje życie było możliwie najlepsze. Muszę z tym walczyć, bo zamiana jednego uzależnienia na drugie, to skrajna głupota, a ja nie po to tu jestem.

2 people like this

Posted

Dokładnie, dokładnie tak. Musisz walczyć, natomiast pamiętaj, że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! Trzeba stawiać małe kroczki do przodu i już się wygrywa. A co do tego to myślę, że warto sobie poukładać priorytety w życiu, czyli co jest ważne dla Ciebie i jeżeli to faktycznie jest dla Ciebie ważne to po prostu trzeba to robić i tyle w temacie! Nawet Ci nie przyjdzie wtedy myśl do głowy, że będziesz chciał zmarnować aż 4 godziny czasu bezproduktywnie!

Posted

Jak tam? Nic nie wiem co się u Ciebie dzieje :(

Posted (edited)

Brak jakiś szczególnych wydarzeń o których warto by napisać. Bardziej natłok obowiązków, którego apogeum właśnie nadchodzi wraz z końcem semestru, zaliczeniami i nieuchronnie nadchodzącą sesją. A w między czasie chciałbym się zająć czynnościami które prowadzą do rozwoju. Przez to brak trochę czasu na wpisy do dziennika. W pracy też nie ułatwiają. :/

Edited by Piotr
1 person likes this

Posted

Spoko, brachu, pogadamy o tym dzisiaj wieczorem :)

1 person likes this