"Be open to all outcomes, but attached to none."

Nie wiem... 18 latek z niską samooceną xD kurwa raczej kolejne wcielenie leniwca z wyrzutami sumienia

7 posts in this topic

Posted

No widzę, że powstała sekcja w innych językach. Od razu ostrzegam, że moje zdolności składania zdań, w języku polskim, są na poziomie podstawówki (oby).
Muszę coś napisać po naszemu, bo po angielsku nigdy nie potrafiłem do końca się "wyrazić?". 
Przeprowadziłem się do USA 1.5 roku temu, zaraz po skończeniu 1 liceum. Miał być jeden rok, aby podszkolić język, a kurde zostało mi się ;_; no i teraz tak jakby samotno mi xD.
Jedyny kontakt z ludźmi z polski to skype i facebook. No ale to nie jest wymażona forma komunikacji. Nie wyjdziesz z nikim na miasto, nie pójdziesz pograć w gałę, kosza czy siatkówkę. 
Nawet nie obchodziłem żadnej z 18 - mam na myśli tych ważnych - ludzi których mogę nazwać przyjaciółmi. Fajnie, tylko jak długo przetrwa znajomośc, którą podtrzymuję tylko dzięki wspólnemu czatowi? Nie miałem przyjaciół przed liceum. no a teraz są po drugiej stronie oceanu, nosz kurwa. Jak tu żyć kiedy nie jesteś typem samotnika a jedynym rozwiązanie jakie stosowałeś przed liceum to gry... NO załamać sie można. Chciałbym z nimi miło spędzic czas. Móc porozmawiąc dziennie, ile tylko się da. 
Niby można mieć przyjaciół tutaj.. tylko to nie takie proste. 1 rok bariera językowa. Teraz można powiedzieć że "kształtuje" moje poczucie humoru... szkoda tylko że siedzę w klasie z ludźmi 2 lata młodszymi ode mnie (dali mnie 1 klasę niżej ze wzg na język i US idziesz do szkoły w wieku 6 lat). Zostajesz postawiony w sytuacji gdzie masz obraz jakich przyjaciół chcesz mieć i jacy ludzie cię otaczają. Jakoś się te dwie rzeczy nie nakaładają... 
Za nie długo studia. Gdzie wyląduje? nie wiem. Chcę do Polski, albo Europy. Nie lubie stanów. Trzeba jednak jeszcze pomyśleć o finansach. No i jak do tego spełnić marzenie studiów poza granicami, kiedy nie potrafię się odnaleźć w takiej właśnie  rzeczywistości w tym momencie?
I tak mi spędza dzień za dniem, licząc że ludzie z Polski dalej chcą utrzymać kontakt, wiedząc że moje możliwości odwiedzania Polski są ograniczone, grając że zabić nękające mnie wątpliwości... A miałem kurwa już nie grać. Żebym ja się przynajmniej przykładał do nauki... Życie tu byłoby prostsze.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

o, super że założyłeś pamiętnik po polsku. Mieszkałem w Kanadzie przez kilka miesięcy i umierałem z samotności... wiem co czujesz, ale niestety też nie potrafiłem sobie z tym poradzić. 

Trzymam za Ciebie kciuki, odzywaj się tutaj często :)

Edited by fil
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Witaj serdecznie rodaku!

Cóż przede wszystkim to polecam Ci pójść na Toastmasters anglojęzyczne. Po prostu wskocz w miejsce, gdzie ludzie sami się uczą mówić po angielsku i występować, a do tego często są nativami.

Daj znać, jak Ci pójdzie i kiedy wybierasz się na najbliższe spotkanie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Hmm ciekawa propozycja @hycniejsy . Niestety nie mam teraz możliwości aktywnego uczesnictwa w takim klubie :/ ,ale pomysł nie pójdzie w zapomnienie.
No proszę @fil, mogę tylko powiedziec że pierwsze misiące były najgorsze, powoli jakoś się tam asymiluje...

Może napiszę trochę o moich spostrzeżeniach od połowy mojego detoxu - czyli jakoś od sierpnia 2016.
Na początku sierpnia poleciałem do Polski aby spędzić tam cały miesiąc. Ogólnie fajna sprawa. Spędziłem czas z moimi najlepszymi kumplami. Wszystko było tak ogarnięte, że mieliśmy czas dla siebie przez ten miesiąc. Także druga połowa wakacji to była sielanka i "korzystanie z życia w Polsce". Kiedy na początku szykkowałem się do powrotu do US myślałem że ten miesiąc da mi siły? wytrwałości? Ogólnie że nie będę tak podbity jak w zeszłym roku. Oj bardzo się myliłem. W pewnym stopniu nawet obwiniam tą gorycz i brak dobrego samopoczucia o pomoc mi w powrocie do gier. No i jeszce nie wspomniałem o najgorszym xDD. Wyznania nastolatka :'), zawsze się z nich smiejesz na necie, a teraz sam jedno piszesz. Hipokryzja pełną parą B|. No to tak jakby udało mi się spotkać niesamowitą dziewczynę w te wakacje. No kurwaaa gieroj się znalazł. Mysli że jak przeczytał ksiązkę "Models" Marka Mansona - swoją drogą poleconą mi tutaj na forum - to teraz może zacząc zbierac doświadczenie na zostanie nowym Casanovą.  Co gorsza udało się..., a 10 minut przed tym jak sie udało powiedziałem do przyjaciela - od dziś będę go tutaj nazywał ksywką Arab - że "Będę tego żałować.". Pragmatyczny ale jednak głupi, całe życie. Tak czy inaczej w skrócie dziewczyna okazała się typu soulmate versja wypisz wymaluj. Ten wątek jeszcze będę kontynuował bo teraz to dostaje cringu jak o tym myślę :D
Wracając do tego co się dzieje w pierwszych 3 miesiącach ponownie w USA to istny koszmar. Staram się pchać do nauki, nie grać i myśleć że ludzi za którymi tęsknię zobaczę do piero za rok ( miesiąc temu, wyszło na to, że jednak nie przylece do Polski w tym roku - jednak powód tej sytuacji całkowicie nie pozwala mi narzekać, rodzinne sprawy są ważniejsze). Ogólnie to nic mi nie wychodzi no chyba oprócz użalania się nad sobą i nie spania po nocach. Patrzę się na to, jako na czas kiedy jeszcze muszę do pewnych spraw dojrzeć. Szkoda mi tylko czasu który mogłem spędzić na nauce... 

a no i jeszcze te rozmowy z ludźmi z mojej strej klasy. "Że jak to ja nie mam fajnie, że mieszkam w stanach - chętnię się kurwa zamienię - ale co będę każdemu sie zwierzał ze wszystkiego. Więc tylko szybko zmieniam temat. Nie żeby takie rozmowy to były często, no ale kilka razy się zdarzyło.

Na razie to tyle. Na pewno nie przestanę pisać. Jestem także odwarty na każdą krytykę moich zachowań i rady i wszystko inne.
Myślę, że najpierw musze się opróżnić z tych wszystkich rzeczy aby cokolwiek uporządkować i wrócić do jakiejś rutyny stawania się "lepszym gościem".

Edited by Stercus accidit
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Chyba czas popracować nad snem. Trzeba także załatwin pewne sprawy ze szkoły jak i z wojskiem polskim (ah ten Macierewicz xD ).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Hej! Miło Cie znowu widzieć!

Dobrze wiem jak nowe miejsce zamieszkania może wprowadzić pustkę w życie człowieka. Tak jak napisałeś, czasem jest to konieczność ze względu na ważniejsze sprawy. Ja natomiast poradziłbym Ci jedno: nigdy nie zamykaj się na ludzi. Utrzymuj kontakt z kumplami z Polski i jednocześnie staraj się poznać kogoś w stanach. Szkoda marnować życie na graniu w gry komputerowe.

Pozdrawiam :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Masz rację w 100%.
Przyznam, mam z tym wszystkim problem, także z samym sobą. Mam tendencję do porównywania osób które znam. Trochę takie selekcjonowanie kto jest wart mojej uwagi, a kto nie. Nie robię tego na pierwszy rzut oka. Jednak nie jestem usatysfakcjonowany tym jakich ludzi poznałem tutaj. Nie możemy znaleźć wspólnego języka haha.
To wszystko potęgują jeszcze inne zainteresowania i cele w życiu. Dlatego też najlepiej doagaduję się z ludźmi z klasy wyżej... Czyli tak na prawdę mam jedną osobę z którą można byłoby się powłóczyć :D. Tutaj z kolei nasze plany dnia nie za bardzo do siebie pasują (tak prawdopodobnie robię za dużo wymówek).

Kontakt z ludźmi w US daje mi poczucie, że to nie to samo co było w Polsce.  Nie ma tu takiej osoby jak moi dwaj przyjaciele Janusz i Arab. Nie dziwię się, ze nikt ich nie potrafi zastąpić, ale chciałbym żeby ktoś taki na codzień tutaj był, rówieśnik z którym motywujemy się nawzajem i rozumiemy na "wyższej płaszczyźnie".

Z innej beczki. 

Brak mi jakiejkolwiek motywacji do działania, zaraz po powrocie ze szkoły. Nie moge się zmusić do niczego przez kolejne 3 godziny, a do normalnej nauki/pracy zabieram się dopiero o 20:00. Często zdaza się też, że biorę 2 - godzinną drzemkę i nie sposób jest mnie obudzić wcześniej. 

Dalej nie posprzątałem w pokoju, ale coś tam zacząłem  ćwiczyć anglieski.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now