Help keep the forums alive. Support us on Patreon for May.

Piotr

Members
 • Content count

  542
 • Joined

 • Last visited

 • Country

  Poland

Community Reputation

599 Excellent

6 FollowersAbout Piotr

 • Rank
  Old Timer
 • Birthday May 19

Recent Profile Visitors


498 profile views

Piotr's Activity

 1. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Dzięki za liste!
  Biblię i Suna Tzu mam już za sobą, natomiast paragraf 22 brzmi ciekawie.
  • 1
 2. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Dzięki za wpis @Stercus accidit podaj od razu tytuły a nie robisz "cliffhanger"
  Wpadła mi teraz taka myśl do głowy, podczas wieczornego podsumowania dnia, że najważniejsze to mieć te uczucie, że chce się od życia czegoś więcej. Ja ciągle chce więcej i to chce pielęgnować: apetyt na życie. By osiągnąć coś więcej, by stać się kimś lepszym, by pozytywnie wpływać na otoczenie.
  Nie pozostaje nic innego, jak tylko sprecyzować te ogólniki,
  • 1
 3. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Ciężko mi się dziś skupić(zapewne wina zmiennej pogody i temperatury). Mimo to staram się powoli wykonywać tygodniowy plan i zyskać motywacje przez działanie. Potrzebuje trochę wyciszenia; może czas na jakąś książkę?
  • 0
 4. Piotr added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Stare dobre przysłowie! Aczkolwiek uzupełnił bym je o odpoczynek - bardzo ważny przy ciężkiej pracy, a odpowiednio dozowany, zwiększający produktywność.
  • 1
 5. Piotr added a post in a topic [PL] Nie wiem... 18 latek z niską samooceną xD kurwa raczej kolejne wcielenie leniwca z wyrzutami sumienia   

  Odpocznij, pozwoli Ci to oczyścić umysł
  Wyciągaj wnioski, ucz się na własnych błędach - nie załamuj się, lecz usiądź i pomyśl co spowodowało, że to wszystko poszło nie tak? Wydaję mi się, że może Ci pomóc planowanie dnia i znajdywanie nowych czynności które mógłbyś wykonać zamiast grania. Proponuje byś nie tylko planował sobie każdy następny dzień, lecz także miał pod ręką liste czynności, które mógłbyś wykonać zamiast grania. Na początku mojego detoksu, bardzo pomocne były właśnie takie krótkie, lecz angażujące czynności, które odrywały me myśli od gier. Np. czytanie książek, porządki, wyjście z domu po cokolwiek, trening itp.
  Trzymaj się! Piotr.
  • 1
 6. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  W końcu miałem wolny weekend od bodajże półtora miesiąca. Pogoda sprzyjała więc za dużo w domu nie usiedziałem W piątek miałem trochę pracy na świeżym powietrzu - mimo, iż bardzo męczące, efekty pracy było bardzo satysfakcjonujące. Natomiast sobotę i niedzielę spędziłem na spotkaniu z rodziną, znajomymi no i oczywiście z moją ukochaną. Niby nic nadzwyczajnego, aczkolwiek tego mi było brak, tak to jest jak się studiuje zaocznie i pracuje
  • 1
 7. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Miałem dziś nawrót. Nie odbił się on jakoś znacznie na mym dniu, lecz zastanawia mnie inna kwestia. Mianowicie brak jakichkolwiek uczuć z tym związanych. Zarówno tych negatywnych(nie czuje wyrzutów sumienia z tego powodu) jak i "pozytywnych"(granie już nie sprawiało mi takiej radości i nie powodowało takiego wciągającego uczucia).
  Sam nie wiem co o tym myśleć. Chyba muszę się z tym po prostu przespać.
  Wiem jedno - zawsze można robić o wiele ciekawsze rzeczy niż granie.
  • 1
 8. Piotr added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Postawa godna naśladowania - waleczna, bez podawania się. Zawsze w życiu pojawia się jakieś trudności, raz na jakiś czas coś się zepsuje - tak to już jest. Nie zmienimy tego, lecz możemy zmienić to jak reagujemy na pewne wydarzenia. Przykład prawidłowej reakcji na trudności jest opisany wyżej. Dobra robota Pharmacist!
  • 1
 9. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Nie mam problemu z przestaniem oglądania seriali, muszę mieć tylko dobrze zaplanowany dzień. Znowu się udziela planowanie, zdaje się że muszę wrócić do swojego excela
  • 0
 10. Piotr added a post in a topic Do your Parents help or hurt your video game addiction?   

  That nagging as you said, stigma and complaining: "look who's out of it's room". Definitely made me game more. What's worse, it made me isolate from my family because I've didn't felt save with my own family. It was a kind of "closed loop".
  What they could do better? Be more supportive and lovable instead of hateful and nagging. 
  Sad but true. 
  • 2
 11. Piotr added a post in a topic My Own Personal Bootcamp   

  It's great to see you back! Don't hesitate to put negative posts here, it helps to unload emotions. We are here for change, which sometimes comes through pain so negative parts are essential.
  • 2
 12. Piotr added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Wpis #3
  377 dni temu, zdecydowałem się zerwać z moim nałogiem gier komputerowych
  186 dni minęło od mojego ostatniego nawrotu
      Zdaję się, że mam ogromny talent do marnowania/zabijania czasu. Skończyłem z grami a zaczęłem z oglądaniem seriali toż to jakaś masakra. W czasie detoksu wiele się nauczyłem, a mimo to popełniam tak infantylne błędy i łatwo wpadam w sidła które jedyne do czego prowadzą to siedzenie na dupie i nie robienie niczego co prowadziło by do jakiejś dobrej zmiany w mym życiu. Jak bym miał jakąś pętle w mej głowie w której się powtarza marnowanie czasu a zmienia tylko jego forma z gier na seriale.
      Może już nieco nadużywam mówienia o hobby/pasji, lecz myślę, że to wszystko wynika właśnie z tego, że ciężko mi się ukierunkować na coś innego. Po prostu inne czynności albo są dla mnie zbyt dużym obciążeniem finansowym, albo już jest dla mnie za późno żeby się nimi zająć(np. sport - nikt nigdy mnie de facto nie nauczył  grać w kosza, siatkę czy piłkę nożną, a że grałem strasznie słabo i byłem jedynie pośmiewiskiem na boisku to tym bardziej od tego uciekałem), albo mnie coś zwyczajnie nie interesuje.
  I weź tu człowieku bądź mądry xd.
  Idę dalej rozmyślać nad tym co zrobić ze swoim życiem...
  • 0
 13. Piotr added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   


  Zdaję się że twój dziennik zarósł pajęczynami bardzo lubiłeś pisać, więc czemu ucichły twe wpisy?
  • 1
 14. Piotr added a post in a topic [PL] 1UP - Time to level up   

  Czekam z niecierpliwością!
  • 0
 15. Piotr added a post in a topic [PL] Nie wiem... 18 latek z niską samooceną xD kurwa raczej kolejne wcielenie leniwca z wyrzutami sumienia   

  Hej! Miło Cie znowu widzieć!
  Dobrze wiem jak nowe miejsce zamieszkania może wprowadzić pustkę w życie człowieka. Tak jak napisałeś, czasem jest to konieczność ze względu na ważniejsze sprawy. Ja natomiast poradziłbym Ci jedno: nigdy nie zamykaj się na ludzi. Utrzymuj kontakt z kumplami z Polski i jednocześnie staraj się poznać kogoś w stanach. Szkoda marnować życie na graniu w gry komputerowe.
  Pozdrawiam
  • 1