We've reached over 20,000 journal entries! Thanks to everyone for making this a special place.

hycniejsy

Members
 • Content count

  1,148
 • Joined

 • Last visited

 • Country

  Poland

Community Reputation

1058 Excellent

7 FollowersAbout hycniejsy

 • Rank
  Mad Pharmacist
 • Birthday August 20

Recent Profile Visitors


1,004 profile views

hycniejsy's Activity

 1. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.
  Dzień #1763
  Święta spędzone z rodzinką. To jest to!
  Generalnie miałem możliwość spędzenia tego czasu zarówno z bliższą jak i dalszą rodziną. To drugie jest dla mnie w szczególności istotne, bo dalszą rodzinę to ja ostatnio widziałem na poprzednie święta. Wszystko za sprawą bycia zabieganym studentem walczącym o przetrwanie.
  W miedzyczasie wiele pomysłów przyszło mi do głowy. Wiesz, że jestem już 2 dni wolny w 100% od jakiegokolwiek nawet contentu powiązanego w minimalnym stopniu z grami? To dla mnie takie wow, bo wcześniej nie grałem sporo czasu, ale jak już byłem wyczerpany to po prostu bezmyślnie siadałem i oglądałem jak ktoś inny napierdala w te wszystkie karcianki, strategie i inne cuda na kiju. Bezsens i absurd!
  Teraz znalazłem substytut - porywany jest swoją pasją do chemii i to ona mnie zajmuje w takich momentach.
  Zacząłem używać todoista by poradzić sobie z zadaniami to-do. Rozplanowałem sobie właśnie najbliższy tydzień i wszystko wskazuje na to, że teraz biegnę by skopać dupska wszystkim wyzwaniom stojącym mi na drodze. Hell yea, nadchodzę!!!
  Koniec Psot
  • 1
 2. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.
  Dzień #1761
  Dzisiaj czuję się całkiem dobrze.
  Wszystko w moim życiu coraz lepiej się układa. Jestem z tego zadowolony, bo to czym się teraz zajmuję to już nie jakaś chora walka o przetrwanie, tylko poszerzanie horyzontów.
  Koniec Psot
  • 0
 3. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Właściwie zdałem sobie sprawę, że miałem go zainstalowanego, tylko wyłączyłem. A więc, pora na włączenie! Dziękuję za radę!
  • 0
 4. hycniejsy added a post in a topic The Warrior's Infinite Opus   

  Schwing, I added you on Duolingo! Maybe you'll make me using this website again!
  I really like your drawings and sketches. That's how you're making progress right now.
  But how about expanding your comfort zone? Are you still taking actions that makes you more confident?
  That's important to do one day a the time, because you'll feel regression otherwise.
  Greetings, Mad Pharmacist
  • 0
 5. hycniejsy added a post in a topic The Warrior's Infinite Opus   

  Oh, you're using Duolingo I see...
  I used it for a long time, but then I decided to switch into Memrise.
  Memrise is more focused on flashcards rather than translating sentences and articles.
  But if you want to feel more motivated, you can give me your nickname, so I'll follow you in Duolingo!
  Greetings, Mad Pharmacist
  • 1
 6. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.
  Dzień #1757
  Dzisiejszy dzień stanowi dla mnie wyzwanie.
  Mam zamiar pokonać wszystko, co mnie trzyma jeszcze jakkolwiek przy grach. Poblokować możliwość w ogóle wejścia w oglądanie tego jak ktoś inny gra.
  Tylko jak to zrobić, aby nie zablokować sobie całego YouTuba od razu? Jakieś pomysły?
  Koniec Psot
  • 0
 7. hycniejsy added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Co do fantastyki to polecam jeszcze sagę
  Zwiadowcy i Drużyna Johna Flanagana, Trylogię Czarnego Maga Trudi CanavanGildia MagówNowicjuszkaWielki MistrzMiecz prawdy też jest spoko, aczkolwiek ja utknąłem na pierwszej części parę lat temu i nie miałem czasu wrócić. Kto wie, może jeszcze uda mi się zajrzeć do tej książki? Co do Biblia to wszyscy wiemy, że Upadły Akolita Piotr ma jej znajomość na naprawdę wysokim poziomie   Do zobaczenia na dzisiejszej rozmowie!
  Mad Pharmacist
  • 2
 8. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.
  Dzień #1756
  Wszystko się układa całkiem dobrze.
  Co prawda w weekend się rozchorowałem i teraz jest mi ciężko. Wczoraj miałem dzięn jak przez ok. 5 godzin oglądałem streama z Hearthstone'a bo nie mialem na nic innego siły. Po prostu słaby dzień, ale to że jestem chory nie zwalnia mnie z tego, by sobie zwalniać blokadę. Nawet w najmniejszym stopniu.
  Koniec Psot
  • 0
 9. hycniejsy added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Jak mawia stare chińskie przysłowie: "Przespanie lepsze niż granie"
  Dzięki za rozmowę i za szczerość zarówno w trakcie konwersacji jak i na forum!
  • 1
 10. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam że knuję coś niedobrego
  #Dzień 1743 mojej świadomej podróży
  W sumie to dobry dzień. Napisałem dzisiaj kolokwium z fizjologii bardzo dobrze, bo się sporo do niego uczyłem.
  Muszę sobie to powtarzać niczym mantrę, że ciężka praca popłaca.
  Koniec psot.
  • 0
 11. hycniejsy added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Tak, excel dobra rzecz.
  Jak zdążę jutro po kolokwium, to napiszę też moje cele które mam w Best You, żeby nie było, że jest to jednostronna wymiana.
  • 0
 12. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Dzięki, trzeba było wreszcie odkurzyć tą zalegającą pajęczynę w tym dzienniku i podzielić się ze światem jak się u mnie życie toczy.
  Jak mawiał Aleksander Wielki "Lepiej spłonąć niż zwiędnąć". To są mocne słowa, ale wolę walczyć do końca. Oczywiście pamiętając o regeneracji, jednak widzę powoli, że moim problemem doprowadzającym mnie do nerwicy nie był pracoholizm. Problem zaczynał się w momencie gdy nie miałem nic do roboty, tj. czas i ja wariowałem, bo nie potrafiłem znaleźć dobrego zajęcia na regenerację. I wtedy najczęściej oglądałem let's playe, streamy i generalnie marnowałem czas. A takie podejście po pewnym czasie zaczyna prowadzić do nerwicy. Myślę, że o naszych aktualnych na ten moment tematach będzie do pogadania już jutro na rozmowie na Skype!
  • 1
 13. hycniejsy added a post in a topic [PL] Dziennik Piotra   

  Hmm, a marnowaniu czasu pogadamy jutro.
  A co do sportów, to widzę, że jesteśmy w tej samej lidze graczy. Mnie zawsze brano na bramkę bo za wolno biegałem i szybko się męczyłem, do tego nie mogłem w nic trafić i tragicznie niski wyskok nieproporcjonalny więc w sumie kto by tam chciał takiego powolnego zawodnika? To jest dobry motyw na zajęcie przy zlocie Ultra Ziomeczków - wziąć piłkę do kosza/siatki/nogi i trochę poodbijać sobie. Na pewno lepsze to niż oglądanie seriali! Z resztą, ile można? Co ty tam oglądasz, Modę na Sukces?
  • 0
 14. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.
  #Dzień 1742 mojej świadomej podróży.
  Dlaczego tak? Bo liczę dni od momentu, w którym zacząłem świadomie działać, by coś zmienić w swoim życiu. Nie to tylko, aby przestać grać, ale również by zacząć być bardziej pewnym siebie i towarzyskim, nauczyć się prowadzić biznes i dbać o swoje zdrowie. I jeszcze parę innych rzeczy by się tu znalazło. Od tej pory toczę tą walkę, i nawet, jeśli czasem przegram bitwę, czyli po prostu mam nawrót, to i tak po każdym nawrocie powstaję i idę dalej, trzymając się tych samych postanowień. W rezultacie wygrywam wojnę i dla mnie to coś niesamowitego, gdy czasem sobie pomyślę ile czasu jestem zaangażowany w to aby coś zmienić. Po prostu jedną z moich wypracowanych zalet jest konsekwencja i wytrwałość.
   
  Co się wydarzyło od mojego ostatniego wpisu w polskim dzienniku, tj. od 7 lutego:
  Miałem przerwę semestralną.Dowiedziałem się w jej trakcie, że nie zaliczyłem obydwu egzaminów, mimo tego że dałem na nich z siebie 100% możliwości musiałbym zrezygnować z pracy, aby mieć jeszcze więcej czasuTen fakt mnie dobił. Pomimo wszystkiego w pewnym momencie nudząc się i nie wiedząc co zrobić dalej, byłem do tego jeszcze samemu w mieszkaniu, odpaliłem Tibię.Dzień w dzień grałem zbyt dużo. Mając dwa tygodnie do nauki na egzamin, trzynaście dni przegrałem, czasem po 7-10 godzin dziennie. Robiłem swoje obowiązki wynikające z pracy, ale po łebkach, zaniedbałem dietę (tosty z parówkami na śniadanie obiad i kolację to słaby pomysł, nie polecam). Poza tym uciekałem od nauki.W sobotę (dwa dni przed II terminem) coś mnie tknęło. Dostałem wsparcie od najbliższej mi osoby i wstałem z tej podłogi, na której leżałem. Całą niedzielę spędziłem na ostrym zakuwaniu.Poniedziałek rano w sumie też.Poszedłem na egzamin i drugi raz dałem z siebie 100%Niestety, wszystko na nic, bo nie zdałem i teraz mam warunek.Nie zdając dowolnego przedmiotu w tym momencie, muszę powtarzać rok. Drugi egzamin w drugim terminie zdałem, nie było tak trudno.Z tego płynie dla mnie ogromna lekcja pokory.I myślę, że nigdy jej nie zapomnę, jeszcze nie byłem w aż tak koszmarnym stanie, żeby nie spać do godziny 5:00 w sytuacji gdy o 9:00 mam być gotowy do pracy. Mimo wszystko dziękuję za to, że tak się to wszystko potoczyło. Od tej pory nie ruszyłem żadnej gry komputerowej. Czasem zdarzy mi się obejrzeć jakiś let's play, ale coraz częściej z tym wygrywam stwierdzając, że to tylko strata czasu.
  Minął już ponad miesiąc od opisanych zdarzeń, a ja żyję jako wolny człowiek. Owszem, przegrałem bitwę leżąc na podłodze, ale czy to oznacza, że wojna też jest dla mnie porażką? Oczywiście że nie! Ponieważ nawet jeżeli potknę się siedem razy, to wstanę osiem razy.
  Z tym chciałbym Was pozostawić, generalnie postaram się teraz dodawać jakiś wpis raz na jakiś czas. Przez ten miesiąc sporo pisałem sobie w zeszycie i nie było to złe, a teraz zobaczymy co się lepiej sprawdzi.
  Pozdrawiam, Mad Pharmacist
  • 0
 15. hycniejsy added a post in a topic [PL] WYZWANIE 1000 DNI.   

  Cóż, od czasu ostatniego wpisu w polskim dzienniku miałem relapse, później byłem zbyt zajęty wszystkim, więc postanowiłem pisać sobie z rana 1 stronę formatu A5 tego co się dzieje.
  Aczkolwiek pisanie tutaj jest jak najbardziej na propsie, że tak powiem, więc myślę, że w miarę możliwości wrócę do tego nawyku.
  Dzięki za wizualizację pajęczyn! Sam rysowałeś?
  • 0